Oct 23, 2017
10 Views

Cüneyt Çakır Kariyerini Yerden Yere Vurdu

Written by

Türk Telekom Stadyumunda oynanan ve 0-0 eşitlikle sonuçlanan Galatasaray- Fenerbahçe derbisini yöneten hakem Cüneyt Çakır otoritelerden geçer not alamadı. Gerek verdiği ve gerekse veremediği kararlarla iki takımın da tepkisini çeken Cüneyt Çakır eleştiri oklarının hedefindeydi. Özellikle yardımcı hakemin başına isabet eden yabancı cisimle yerde kalmasına rağmen soyunma odasına gidememesi çok eleştirildi. 

Eski FİFA kokartlı hakem ve hakem hocası Özcan Oal’da Çakır’ı ağır eleştirenlerden. Oal’ın Röportaj Türk’e yaptığı açıklamalar şöyle;

”Cüneyt Çakır kariyerini yerden yere vurdu. Bir FİFA hakeminin yapmaması gereken çok büyük hataları var. İlk başta Fenerbahçe’nin Janssen ile attığı golde faul diye bir şey yok. Net golü iptal etti. Ondan sonra bir penaltı beklentisi var. Serdar’ın koluna gelen top yukarıdan geldi kol kapalıydı, bence de penaltı değil. Ama ondan sonra sertlikleri geçiştirmeye çalıştı. Kırmızı kartlık hareketler var ama çıkaramadı. Oyunu bol bol kesti ki oynanmasın başı derde girmesin. İkinci yarıda bunu telafi etti, orada açık bir penaltı var. Hasan Ali’nin yerdeyken elle aldığı pozisyonda penaltıyı veremedi. Ondan sonra da zaten otoritesini kaybetti. Dut silkeler gibi silkelediler. Ama maçın en önemli tarafı, maçın yardımcı hakeminin kafasına yabancı cisim atılıp da yere düştüğü an onu alıp içeri gitmesi gerekirdi. Ama o cesareti gösteremedi. İçeri girersem olaylar daha da büyür diye düşündü herhalde, orada da eyyamı cedid ordusunu harekete geçirdi. Bana göre Cüneyt Çakır maçı idare etmedi, kendini idare etti, maçı kurtarayım diye elinden ne geliyorsa yaptı. Belhanda’nın gördüğü kırmızı kart doğruydu. Nasıl olduysa maçta verdiği en doğru karar buydu.”

Kaynak : www.roportajturk.com

Article Categories:
SPOR

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *