Eki 27, 2017
21 Views
0 0

SON SÜRAT

Written by

Fenerbahçe Pazar gecesi Türk Telekom Arena’da iki puan bırakırken, üzerine oynanan oyunların her geçen gün eksilmeden devam ettiğini, hakem kararlarında ve yorumcuların taraflı yorumlarında bize bir kez daha gösterdi.
Lig başlayalı daha dokuz hafta olmasına rağmen Fenerbahçe üzerine oynanan oyunların devam ettiğini görüyoruz. Bunun ana sebebi Fenerbahçe’de ışığın son maçlarda görülmesinden kaynaklanmaktadır. Anlaşılan o ki 3 Temmuz Fenerbahçe’de hiç bitmeyecek, her gün yenilenerek son sürat devam edecek gibi duruyor.

3 Temmuz öncesinde yeniden dizayn edilen spor medyası, dur durak bilmeden Fenerbahçe üzerine her gün yeni senaryolar üretmekten geri durmuyor.
Fenerbahçe oyun olarak ilk haftalarda taraftarın istediği ve arzuladığı oyundan uzak, puanlar kaybederek sezona başladı. Fakat Malatya ve Galatasaray maçlarında takımdaki umut ışıkları açık ve net olarak göze çarptı. Bunu gören saha dışındaki Fenerbahçe düşmanları hemen harekete geçip Fenerbaçe’yi baltalama, aşağı çekme uğraşı içine bir anda tekrar girdiler.
İlk önce, Fenerbahçe’ye transfer olduğu günden bu yana oynadığı maçlarda gösterdiği özveri ve hırsla taraftarın sevgilisi haline gelen Mathieu Valbuena ile ilgili ‘’Fenerbahçe’de isyan’’ başlıklı haberler spor medyasında yerini aldı. Valbuena’daki hırs, arzu, istek ve mücadele şuan üst seviyede. Bu durum Fenerbahçe düşmanlarını harekete geçirdi. Çünkü Fenerbahçe takım olarak Valbuena’nın arzusuna, hırsına ve mücadelesine yaklaştı. Kaledeki sorun giderildi, Kameni her geçen gün güven veriyor. Defansta Neto ve Roman son iki maçta hatasız oynadı. İsla belkide şuan Türkiye’nin en iyi sağ beki. Bunu maçlarda açıkça gösteriyor. Sürekli sağ kanattan atağa çıkıp bindirmeler yapıyor.
Onca eleştiriye rağmen yılmayan, pes etmeyen bir Ozan gerçeği var. Mücadelesi oyuna katkısı her geçen gün yükseliyor. Josef de Souza Fenerbahçe’ye geldiğinden beri en iyi oyununu oynuyor. Top kapma ve pas yüzdesi son derece yüksek. Rakip orta sahasını presle boğuyor. Dirar, Giuliano uyum süreçlerini atlatıp takıma katkı yapmaya başladılar. Janssen uzun yıllardır Fenerbahçe’li taraftarların arzu ettiği tarzda bir santrafor.. Rakibe basıyor, adam geçiyor, boş alan yaratıyor. Her şeyden önemlisi durarak değil, her an oyunun içinde olan bir oyucu. Hasan Ali sol kaldırımı yeniden inşaa etme çabasında. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Fernandao forma giymeye başladı. Soldado diye her an oynamaya hazır kariyeri parlak bir yıldız var. Kulübede Ekici, Alper, Şener, Atıf, İsmail gibi kaliteli ayaklar var.
Fenerbahçe seviye olarak yüzde altmışlara kadar geldi. Takımın seviyesinin yükselmesi de şer odaklarını rahatsız etmiş olmalı ki takım içerisinde bazı oyuncular üzerinden sürekli gündem oluşturulmaktadır.

Bu da yetmez gibi,
Milyonlarca Fenerbahçe taraftarının kocaman umudu olan Aykut Kocaman aleyhine hemen hemen her gün yazılar yazılıp, haberler yapılıyor.
Medyada yer alan bu haberler yıllardır Fenerbahçe üzerine oynanan oyunların bir devamıdır. Görünen o ki Fenerbahçe sahada sadece rakipleri ile değil aynı zamanda saha dışındaki şer odakları ile de mücadele etmek zorunda.
Geride bıraktığımız sezonda taraftarlar üzerinde oynanan oyunlar, taraftarların maçlara gitmesine engel oldu. Takımın yalnız ve desteksiz bırakılması sonucunda elde edilen başarısızlık, bu sezon yapılan yeni transferlerle birlikte, inandıkları kocaman umutları Aykut Kocaman’ın takımın başına tekrar geçmesiyle birlikte umutlar yeniden yeşerdi. Yeşeren bu umutları söndürmek adına oynanan oyunlarla 3 Temmuz’dan bu yana Fenerbahçe’nin üzerine kara bulutlar gibi çökenler, bir türlü bu karabulutların dağılmasına müsaade etmiyorlar.
Fenerbahçe ile ilgili aslı astarı olmayan haberler gündem olurken, diğer rakiplerinin maçlarında olanlar hiçbir şekilde tartışılmıyor. Hemen örtbas ediliyor. Bunu da son maçlar göz ününe alındığında daha iyi anlarız. Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında olanlar, hakeme atılan yabancı cisimler, hakeme edilen küfürler, verilmeyen kırmızı kartlar hiç konuşulmazken, hala Hasan Ali’nin pozisyonun tartışılması ve böylelikle Galatasaray’ın hakkı yenildiği haberleri sıcaklığını korumaktadır. Fenerbahçe üzerinden bu kadar açık olarak yalan haberler yapılması kasıtlıdır, Fenerbahçe’yi baltalamaktır. Fenerbahçe’de görülen ışığa üfleme girişimidir.
Buradan şunu da belirtmekte yarar vardır!
Bir zamanlar Lucescu’nun ‘’Köpekler istedi diye atlar ölmez’’diye söylediği Rumen atasözünden yola çıkarak, Fenerbahçe’deki ışık aydınlığa dönerse, işte o zaman her şeyin tersine dönme gerçeğini de unutmamak lazım..
Gün ola harman ola!..

Cihan TAŞÇI

Article Categories:
SPOR · YAZARLAR

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Wordpress Temaları
%d blogcu bunu beğendi: