Eki 31, 2017
9 Views
0 0

DİLENMEK VARKEN ÇALIŞILIR MI? GÜNLÜK 500 LİRA KAZANIYORUM

Written by

İnsanların duygularını istismar ederek para kazananları her yerde görüyoruz. Niğde’de dilencilik yaparken yakalanan Yeşim Ş.’nin söyledikleri sokakta dilencilik yapanlara karşı bakış açımızı yeniden gözden geçirmemiz gerektiğini gözler önüne serdi.

İşte kucağında çocuğuyla dilenirken yakalanan 19 yaşındaki Yeşim Ş.’nin bu kadar da olmaz dedirten ifadeleri, “Dilenmek varken çalışılır mı? Günlük 500 lira kazanıyorum” dedi.

Niğde Belediyesi zabıta ekipleri yaptıkları takip sonucunda dilencilik yapan Yeşim Ş.’yi suçüstü yakaladı. Üzerinden kimlik çıkmayan ve adını söylemeyen kadının kimliğini belirlemek isteyen zabıta, polisten yardım istedi. Yapılan incelemede kadının adının Yeşim Ş. olduğu belirlendi. Aksaraya’dan Niğde’ye dilenmeye geldiğini söyleyen kadın, gazetecilerin neden dilendiği sorusuna ise “Niye çalışayım? Dilenmek varken çalışılır mı? Dilenmek daha kolay para kazanmak anlamına geliyor. Günlük 500 lira kazanıyoruz. Aylık 5 bin ile 6 bin lira kazancımız oluyor” dedi. Gazetecilerin, “Çocuğunuz üşümüyor mu?’ sorusuna ise Yeşim Ş., “O üşümez, hayalettir. Göçebe çocuğu o üşümez” dedi.

Zabıta ekipleri üzerinden 8 lira para çıkan Yeşim Ş.’ye Kabahatler Kanunu gereği 109 lira para cezası keserek serbest bıraktı.

Article Categories:
GÜNDEM

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Wordpress Temaları
%d blogcu bunu beğendi: