Kas 12, 2017
26 Views
0 0

36. İstanbul Tüyap Kitap Fuarında İzdiham

Written by

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda Cem Yılmaz izdihami yaşandı. Metrobüsler ihtiyaca cevap veremedi. Metrobüs üst geçidi adeta kilitlendi. Dakikalarca sırada bekleyenler için  D-100 Karayolu trafiği, polis tarafından durduruldu ve karşıdan karşıya ancak geçilebildi.

Haftasonu olması nedeniyle çok sayıda kişi sabah saatlerinden itibaren fuarın düzenlendiği Büyükçekmece’deki TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’ne akın etti. Fuar alanına çıkan tüm yollarda araç trafiği yaşandı. Fuar için metrobüsü tercih eden çok sayıda kişi ise izdihama neden oldu. Metrobüs üst geçidi  insan seli nedeniyle tıkandı. Üst geçittekiler, bir adım ilerleyebilmek için dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

TRAFİK DURDURULDU

Yaşanan yoğunluk nedeniyle polis, kısa bir süre üst geçidin kullanılmasına izin vermedi. Üst geçitteki kalabalığın erimesinin uzaması üzerine bu kez  D-100 karayolu trafiği durduruldu ve yayaların karşıya geçmesi sağlandı. Özellikle kadınların yol kenarındaki bariyerlerden atlamakta zorlandıkları görülürken polisler de vatandaşlara yardımcı oldu. Araç sürücüleri de trafiğin durdurulmasını korna çalarak protesto etti.

DEMİR KORKULUKLARA TIRMANDILAR, TEL ÖRGÜLERİ AŞTILAR

Metrobüs durağına yoldan girmek isteyenlerle durak içinde bulunanlar arasında zaman zaman tartışmalar yaşandı. Bazı vatandaşların tehlikeli bir şekilde korkuluklara tırmanarak durağa girdiği görüldü. Yaşanan izdiham sonucu bazı vatandaşlar da ezilme tehlikesi geçirdi.  Çok sayıda trafik polisi, yoğunluğun azaltılması için yoğun gayret sarfederken, trafiğin aksamaması için de çekicilerle yol kenarına park edilen araçlar çekildi.

TÜYAP’TA CEM YILMAZ İZDİHAMI

KOMEDYEN Cem Yılmaz, 36. Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı’nda kitaplarını imzaladı. Kardeşi Can Yılmaz ve oyuncu Zafer Algöz ile birlikte kitaplarını imzalayan Cem Yılmaz, “Burada gerçek muhatabımla buluşuyorum, o çok güzel bir şey” dedi. 

Yılmaz, “Kitap fuarı çok güzel bir yer. Çok güzel insanlarla karşılaşıyorum. Burada gerçek muhatabınla buluşuyorsun, o çok güzel bir şey. Çünkü bizim yaptığımız işlerin gerçek muhatabı buradaki bu parlak insanlar, parlak çocuklar” dedi.

Vizyonda Ayla, Mutluluk Zamanı, Yol Ayrımı gibi çok güzel filmler olduğunu söyleyen Cem Yılmaz, “Ocağa kadar böyle gidecek inşallah. Ocak’ta da biz o güzel seyirciyle buluşacağız. Nisan’a kadar oynarız tahmin ediyorum” diye konuştu. 

Bir okurunun imzalatmak için kitap ile birlikte getirdiği kasetlerini imzalayan Cem Yılmaz,   “Kasetlerim çıkmış” esprisini yaptı. Okuru da, “Evet, piyasaya süreceğiz” diye karşılık verdi.

Article Categories:
GÜNDEM

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Wordpress Temaları
%d blogcu bunu beğendi: