Nov 19, 2017
58 Views

Erdoğan’dan Havaalanı Müjdesi

Written by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Ak Parti Bayburt il kongresinde yaptığı konuşmada; Gumüşhane ve Bayburt illerine hizmet verecek hava limanının 2020’de hizmete gireceğini müjdeledi.


Erdoğan’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mahir Ünal, Çiğdem Karaaslan ve Ravza Kavakçı Kan eşlik etti. Erdoğan’ı Bayburt’ta, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ile çok sayıda partili karşıladı.

HAVAALANI MÜJDESİ VERDİ

Bayburt Spor Salonu önüne gelen ve kendisini dışarıda bekleyen kalabalığı selamlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapacakları kongrenin 2019’da yerel ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik güçlü bir yenilenme olacağını söyledi. Bayburt ve Gümüşhanelilere havaalanı müjdesi veren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
“2020’ye kadar Gümüşhane ve Bayburt illerimize hizmet edecek Salyazı Mevkii’nde inşaa edilecek havaalanını bitireceğiz. Bu havaalanımızla birlikte de artık Gümüşhane ve Bayburt’un uzun yol sıkıntısı aşılmış olacak. Salyazı’daki bu havaalanı inşallah uzun yolları kısa edecek. Baraj çalışmalarımız devam ediyor. Bunun yanında inşallah bir sözüm daha vardı.Gençlik ve Spor bakanımıza da talimatı verdim. Gümüşhane ve Bayburt’a spor salonlarımızın yapılması konusunda. Bayburt’taki spor salonunu yeterli bulmuyoruz. Yakışanı yapacağız. Gümüşhane’de aynı şekilde. Bu salonlarımız da 3-4 bin kişiyi rahat alacak salonlar olacak.”

Bayburt bizi sevdi, biz de Bayburt’u diyen Erdoğan, “Bayburt bizi sevdi biz de Bayburt’u sevdik. İnşallah 2019 ‘da Bayburt bu kararlılığını yine gösterecek. Ben buna inanıyorum. Gerek Maliye Bakanımız gerek milletvekillerimiz buradaki yatırımlarımızı da daha yakından takip edip inşallah Bayburt’umuzu havaalanı, kapalı spor salonu ve üniversitemizle hepsiyle birleştirip modern bir konuma taşıyacağız. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Hiçbir yeri boş bırakmayacağız. Köylere, beldelere varıncaya kadar dolaşacağız. Ben sizlerle gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Erdoğan, ardından kongrenin yapılacağı salona geçti.

Article Categories:
SİYASET

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *