Dec 19, 2017
85 Views

KADIKÖY’DE VALBUENA’NIN GECESİ

Written by

         

 

 

Cihan TAŞÇI

 

 

Kadıköy’de iştah kabartan yağmurlu bir akşam!

Rakip, ligin dibine demir atan Karabük.

Yaklaşık 40 bini aşkın taraftar,

Bir peri masalı seyreder gibi bir maç bizi bekliyor diye stattaki yerlerini aldılar.

Bir gün önce suni puan farkını kapatma şansı doğmuş, bu şans elbette sahada Fenerbahçeli oyuncuların marifetli ayaklarını konuşturacaktı.

Maç başladı.

Kükremesi beklenen Fenerbahçe’den eser yoktu. Sanki sezon başının Fenerbahçe’si vardı sahada.. Ne oynamak istediğini bir türlü kimse anlamıyordu. Topsuz oyunda hiç olmayan bir Fenerbahçe’nin top kapması imkansız gibi bir şeydi. Topu ayağına alan futbolcuyu herkes izliyor, yardıma kimse gitmiyordu. Kağıt üzerinde çok kolay bir maç meçhule doğru yol alıyordu. Soldado forvet gibi oynamıyor, son dört hafta da ön plana çıkan kanatlar çalışmıyor, Fenerbahçe topu ileriye taşıyamıyordu. Hal böyle olunca da ilk yarı, kaleye atılamayan bir şut ve sıfır pozisyonla bitti.

Rakibi hafife almanın bedelini Fenerbahçe ilk yarıda ödedi.

Gidişatı gören Kocaman ikinci yarıya oyuna Valbuena ile başladı. Hem de savunmadan bir adam eksilterek. Yapılan hamle doğru bir hamleydi. Çünkü, Karabük takımının Fenerbahçe’ye gol atma şansı gözükmüyordu. Böylelikle hücum zenginliği planladı ve plan da tuttu.

Son haftaların müzmin yedeği oyuna canlılık getirdi. Fenerbahçe oyunu rakip yarı alana yıktı. Valbuena bireysel çabasıyla kazandırdığı kornerde Mehmet Topal’a golü attırdı. Stat yıkıldı. Kaleci Volkan 100 metre depara kalkıp Usain Bolt’a göz dağı verdi.

Karabük takımı atağa kalkarken golün sahibi Mehmet Topal topu kapıp Valbuena ile buluşturduğunda, gözleri tribünde ki sarışın güzellerde olan izleyiciler Valbuena’nın muhteşem vuruşuna ancak goool diye sevinebildiler.

Bu dakikadan sonra her şey Fenerbahçe’nin istediği gibi gitti. Fark artabilirdi ama olmadı.

Maçın adamı hiç kuşkusuz Fransız yıldız Valbuena idi. İlk yarıda ki silik oyuna Fransız kalmadı. Oyuna girdi. Oynadı, oynattı, attı, attırdı. Rakip takımın savunmasını tek başına sürklase etti. Geceye damga vurdu. Benim yerim kulübe değil sahanın içi der gibiydi.

Doksan dakika bitti. Kocaman umutlar daha da arttı. Artık Fenerbahçe zirveye net olarak ortak oldu.

Süper Ligin ilk yarısının bitimine bir hafta kala hiçbir takım zirve yarışında ‘’atı alıp Üskadar’ı geçemedi.’’ Sadece suni fark oldu. Havaların soğumasıyla birlikte suni farkta kayboldu.

Fenerbahçeli futbolculara ve taraftara düşen en büyük iş bundan sonra ‘’inanmak’’. İnançlarını kaybetmez iseler, Kara bulutların arkasından çıkıp kendini gösteren Güneş Fenerbahçe’yı bu defa aydınlatacaktır.

 

Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
SPOR · YAZARLAR

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *